SkyCall – Droní průvodce

Dron průvodce zvaný SkyCall najdete, jak poletuje mezi laboratořemi na univerzitě MIT v americkém státě Massachusetts.

Jak venku, tak v interiérech se dovede pohybovat opravdu mrštně a s jistotou průvodce na českém hradě, který se v bačkorách prochází starobylými chodbami už nejméně půl století. Jenže tenhle vám nikdy nevynadá, ať se nekloužete po parketách!

Nejspíš si nedovedete představit, jak je možné zabloudit ve škole. Ale zkuste se vžít do role nového studenta na prestižní americké univerzitě MIT (Massachusettský technologický institut), která má více než deset tisíc studentů. Najít mezi desítkami ústavů a laboratoří tu správnou učebnu není žádná legrace. Naštěstí si můžete zavolat pomocníka jménem Skycall, který za vámi přiletí a ukáže vám nejkratší cestu.

Nápadití výzkumníci

Dron vznikl v univerzitní laboratoři Senseable City Lab, která vymýšlí originální způsoby, jak pomocí chytrého použití moderní technologie lidem zjednodušit život ve městě. Posbírala už řadu prestižních cen a není vyloučené, že za projekt Skycall jim na poličce přistane ještě pár dalších. Dron totiž funguje naprosto naprosto perfektně.

Robot k službám

Postup v případě, že se na MIT ztratíte, je opravdu jednoduchý. Na smartphonové aplikaci si zavoláte o pomoc. Dron obdrží vaši GPS pozici a přiletí za vámi. Zeptá se, kam se potřebujete dostat, vy zadáte adresu a cesta může začít. Dron vyrazí rychlostí chůze vstříc cíli a neustále přitom kontroluje, zda jste mu v patách. Když se vzdálíte, zastaví a počká na vás, ale není problém, abyste ho zapauzovali i sami. A když budete chtít, může vám po cestě vyprávět zajímavosti o okolí.

Plynulý let

Nejúžasnější je ale jeho jistota při provázení. Inženýři Skycall testovali ve spletitých chodbách univerzitních laboratoří a nechali ho kličkovat po schodištích, mezi přístroji a potrubím. Jako správný autonomní letoun nové generace neměl s překážkami sebemenší problém a navigoval na jedničku. Pokud se nápad drona – průvodce uchytí, může to na velkých a zmatených místech (třeba na letištích!) ušetřit čas i nervy. Jen chudáci studenti MIT, kteří teď přišli o klasickou výmluvu, proč dorazili pozdě na přednášku!

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *