Parrot Disco – změna je život

     Firma Parrot není zájemcům o drony jistě neznámá, její nejznámější produkt – dron Bebop má řadu svých fanoušků i u nás.  Nyní přichází firma na trh s další novinkou. Není to však očekávatelná kvadrokoptéra, místo toho se výrobce pokusí uspět s dronem typu pevného křídla. Hlavní devizou tohoto stroje, který výrobce pojmenoval „Disco“, by měla být jednoduchost, se kterou jej bude možno ovládat. Podle Parrotu bude vypuštění dronu stejně náročné jako hrát si s frisbee talířem. V reálu to bude vypadat asi následovně: majitel nejprve dronem zatřese, čímž nastartuje zadní motor, následně jej jednoduše vypustí z ruky stejně jako když se hází papírová šipka. Parrot Disco samozřejmě není prvním dronem ve tvaru pevného křídla, je ale prvním dronem tohoto typu, který lze použít bez jakéhokoliv předchozího tréninku. Parrot tvrdí, že ovládání bude natolik jednoduché, že pilot nebude potřebovat jakoukoliv předchozí tréninkovou zkušenost.

parrot1.0

Vypuštění Parrotu Disco, zdroj: Parrot

           Na tomto místě bude vhodné zmínit hmotnost dronu, která je 700 g, jedná se tedy poměrně lehký stroj, jehož rozpětí je 1.1 m. Po svém vypuštění začne dron kroužit a nabírat výšku a čekat až se ujmete řízení. To je možno realizovat pomocí klasického Flightcontrolleru od Parrotu či standardních RC ovladačů. Disco ale podporuje i FPV brýle. Létání s Discem je více než bezpečné, autopilot se postará o to, aby nedošlo k pádu ani při krkolomných manévrech. Do vašich rukou se stroj vrátí, pokud odletí dále než dva kilometry. Disco se potom pyšní maximální rychlostí 80 km/hod. Dron létá stabilně, za což mohou budoucí majitelé vděčit i řadě senzorů, kterými je Disco osazené (gyroskop, výškoměr, magnetometr, pitotova trubice, GPS senzor, …), a které dodávají přesné informace o rychlosti, výšce atd.

Parrot Disco autonomně přistává, zdroj: Parrot

Parrot Disco autonomně přistává, zdroj: Parrot

          Parrot Disco by měl vydržet ve vzduchu tři čtvrtě hodiny, což je opravdu více než slušné. Křídlo je osazené 1080p HD kamerou, která se nachází ve špičce nosu. Její potenciál plně využijete s aplikací FreeFlight 3 od Parrotu. Zkrátka a dobře, Parrot Disco, který by se na trhu měl objevit během letošního roku (cenu zatím výrobce neprozradil), je skutečně zajímavou alternativou ke klasickým kvadrokoptérám, které v tuto chvíli opanují trh. Pokud se smíříte s faktem, že s dronem nebudete moci couvat nebo se vznášet na místě, koupi Disca již vám nic nebrání. Pevné křídlo? Popřemýšlejte o něm…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *