Syma X5C – dobrý a k tomu levný dron

Možná, že se řadíte do té kategorie fanoušků nových technologií –  v našem případě bezpilotních prostředků – kteří by rádi do onoho vlaku naskočili a začali je sami používat, ale přece jen si nejsou jistí, jestli chtějí pro začátek utratit stovky dolarů což je, přiznejme si to, v našich končinách pořád přece jen poměrně velká investice. Pokud je to i váš případ, tenhle článek je přesně pro vás. Podíváme se totiž blíže na dron s cenovkou 60 dolarů, a to už stojí za trochu pozornosti, co myslíte?

Kvadrokoptéra Syma X5C ze série Explorers od firmy Syma Toys přitom není žádný drobek, diagonální rozměr je téměř 50 centimetrů a jeho hmotnost je necelý kilogram. Klasický tvar oživuje sada LED světel na spodní straně trupu. Kontrolovat ho můžete na vzdálenost až 50 metrů. 500 mAh LiPo baterie (nabíjí se přes USB kabel asi 100 minut) je schopná udržet dron ve vzduchu po dobu sedmi minut. Ovladač potom napájí čtyři klasické AA baterie. Létání se strojem není nikterak těžké, ve vzduchu je velmi stabilní a bez větších problémů si poradí i s větrem o síle až 15 km/hod. Dron koneckonců disponuje „6-ti osou“ stabilizací (čili gyroskop a akcelerometr).

Syma X5C - kvalita za rozumnou cenu, zdroj: Syma Toys (www.symatoys.com)

Syma X5C – kvalita za rozumnou cenu, zdroj: Syma Toys (www.symatoys.com)

Velkou důležitost má samozřejmě kamera, koneckonců kvůli pořizování záběrů z ptačí perspektivy si lidé drony pořizují především. Pokud vám je ovšem o létání jako takové, pak vězte, že kameru lze velmi snadno odmontovat, snížit tak hmotnost kvadrokoptéry a otevřít jí tak cestu k dalším, náročnějším vzdušným manévrům. Dřív než se o ní rozepíšeme ještě víc, připomeňme si, že mluvíme o dronu za 60 dolarů a v tomto kontextu ji vnímejme. Kamera je pod trupem fixovaná, takže zapomeňte na samostatné ovládání kamery, to je ale očekávatelné a pochopitelné. Dvou-megapixelová HD kamera umožňuje natáčet v rozlišení 1280×720 a výsledné záběry asi nepoužije BBC ve svých dokumentech, ale opět připomínám cenu tohoto stroje.

Pokud jste začátečník a hledáte cenově dostupný stroj, který si přitom drží určitou úroveň kvality, Syma Explorers X5C je přesně pro vás.

You may also like...

1 Response

  1. yaxi napsal:

    nevíte někdo kde se dá stáhnout český manuál na drona x5c od firmy syma?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *