Zajímavá aplikace od českých vyvojářů – MAIA

V březnu 2016 vydala  firma Upvision mobilní aplikaci MAIA určenou pro všechny uživatele UAV (amatéry i profesionály), ale i pro uživatele RC modelů a jiných pilotovaných leteckých prostředků.

Aplikace je v tuto chvíli dostupná pro mobilní telefony s Androidem na Google Play a současně se chystá verze pro iOS a hlavně je zdarma.

maia

Mezi základní funkce mobilní aplikace patří:

  • automatické upozorňování na omezení vzdušného prostoru v místě letu nebo vyhledávaném místě
  • automatický záznam do zápisníku letů se všemi letovými parametry
  • automatická správa letových údajů a statistika využití baterií
  • usnadnění předletové přípravy s unikátním mapovým nástrojem pro piloty
  • upozorňování na provoz jiných bezpilotních letadel
  • sdílení letových výkonů na Facebooku a možnost porovnání svých dovednosti a dosažené úrovně s ostatními
  • udržování povědomí o legislativě provozu UAS se všemi užitečnými odkazy

Drony se v posledních dvou letech s mnohem lepší dostupností, nízkými cenami a prodejem v klasických českých e-shopech masově rozšířily převážně mezi uživatele amatéry a proto je tu MAIA, která jednodušše seznámí všechny uživatele s bezpečným a legálním provozem dronů a může do budoucna díky serverovému řešení zásadně pomoci s identifikací UAV ve vzdušném prostoru.


Screen Shot 2016-03-10 at 17.01.28

MAIA je osobní asistentka ve světě bezpilotního letectví. Umožňuje zvýšit profesionální úroveň uživatelů UAV provozu a zábavnou formou přibližuje letecký koníček bezpečnostním standardům běžným v klasickém letectví. Také pomůže Všem se správou svých dronů a baterií, s vedením letového deníku, bude upozorňovat na omezení ve vzdušném prostoru včetně aktivit ostatních pilotů a modelářů a informovat o novinkách v legislativě UAS. Pomocí této aplikace  mohou uživatelé snadno sdílet detaily svých úspěšných letů na sociálních sítích a dosahovat různých úrovní pilota, podle počtu nalétaných hodin.

Testování aplikace MAIA probíhalo po celý únor 2016, kdy dostali jako první aplikaci k vyzkoušení členové Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

„MAIA je o informovanosti, bezpečnosti, systematičnosti a zábavě s drony“ doplňuje Jakub Karas (spolumajitel firmy Upvision).

 

Kromě této FREE verze se chystá verze PRO s HW modulem na drony a jiné letecké prostředky, která by měla následovat v 1. pololetí roku 2016.

Více informací na http://maia-uav.com

Aplikaci stahujte zde:

Screen Shot 2016-03-10 at 17.06.36

(https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.togle.droners&hl=cs)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *