Dron jako pomocník pojišťováků

O tom, že možnosti dronů v komerční sféře jsou hodně široké, pochybuje málokdo, přesto se však čas od času objeví zpráva, která dá do souvislosti drony s oborem, který by člověka asi hned tak nenapadl. Nedávno například obdržela ve Spojených státech povolení k používání dronů pojišťovací společnost State Farm. Jistě, když se nad tím člověk zamyslí, až tak zvláštní to není a strategii zmíněného pojišťovacího gigantu člověk pochopí, ale pojišťováci zkrátka obvykle nejsou první skupinou, která by člověka ve spojení s drony napadla.

Ve své žádosti k příslušnému americkému regulačnímu úřadu, kterým je v tomto případě FAA, firma uvádí jako předmět zhruba tuto krkolomnou formulaci: „provádění komerčních operací pro venkovní výzkum a vývoj spojený s využitím bezpilotních prostředků pro civilní operace v pojišťovacím sektoru včetně užívání obrazového záznamu a analytických funkcí v oblastech likvidace následků přírodních katastrof, inspekcí střech budov…“. Pro testování bude firma využívat dvojici bezpilotních prostředků, kvadrokoptéru Aerialtronics Altura Zenith ATX8 a dron s pevným křídlem Altavian Nova F6500.

Altavian Nova F6500, zdroj Altavian

Altavian Nova F6500, zdroj Altavian

Altura Zenith je schopný nést náklad 2,9 kg, létat rychlostí až 20 m/s a ve vzduchu vydržet 35 minut. Altavian Nova naproti tomu vydrží ve vzduchu až 90 minut. Každé z těchto dvou řešení se ale bude hodit pro trochu odlišné úkoly. Není překvapením, že oba stroje patří do kategorie profesionálních dronů. Od toho se odvíjí o jejich cena v řádu tisícovek dolarů.

Zkrátka až k vám příště zavítá pojišťovák, nebuďte překvapení z toho, že si sebou přiveze i dron.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *