Lehčí už to nebude -Ehang Ghost Aerial

Pokud jste ten typ zákazníka, který preferuje jednoduchost před složitostí a když si něco koupí tak by to taky rád začal používat co nejdříve, pokud možno hned, tak zbystřete své smysly. Čínská firma Ehang míří se svým modelem Ghost Aerial právě na vás. Kvadrokoptéra je firmou dodávaná už v letuschopném stavu, stačí jen vyndat z krabice a můžeme létat. Čínský výrobce šel v propagované jednoduchosti (koneckonců oficiální reklamní heslo zní „World´s easiest drone to fly„) ještě dál a defaultní způsob ovládání dronu je přes telefon s operačními systémy Android nebo iOS. Ani tyto aplikace se nevyznačují nějakou extra-komplikovaností. K dispozici jsou ikonky pro vzlet, přistání, vznášení se na místě a návrat na místo startu. Kromě toho lze prostřednictvím posuvníků ovládat orientaci dronu, výšku a také kameru, k té se nicméně ještě dostaneme. Na mapě pak lze dronu přikázat cestu. Současně je v aplikaci i možnost přímé kontroly dronu, v té pomáhá pilotovi i kompas. Kvadrokoptéra disponuje i módem automatického sledování uživatele. Ten je ale funkčí jen v horizontální rovině, pokud se hodláte natáčet jak lezete na strom, tenhle dron vám nepomůže. Navíc se sám od sebe nevyhne překážkám. Na tomto místě se hodí také zmínit, že Ehang v současnosti vyvíjí i klasický ovladač pro náročnější uživatele. Jiné ovladače vám ale s dronem od Ehangu fungovat nebudou.

Ehang Ghost Aerial - nejjednodušší létání na světě

Ehang Ghost Aerial – nejjednodušší létání na světě

Ovládat lze dron do vzdálenosti necelého kilometru. Z dalších parametrů zaujme maximální rychlost 78 km/hod. Ta je ale z bezpečnostních důvodů zablokovaná a běžná cestovní rychlost je tak 16-17 km/hod. Dle výrobce schopen letu i ve větru přesahujícím rychlost 11 m/s. Energii stroji dodává baterie o kapacitě 5400 mAh. Dron váží 650 g a jeho rozměry jsou 360 mm na hlavní diagonále a výška 190 mm s přistávacími nohami.

Ve své základní verzi stojí dron pouhých 375$. Jestliže ale stojíte i o to využít dron k pořizování záznamů. Verzi s 2-D gimbalem (ten je kompatibilní s kamerami řady GoPro) lze pořídit za 599$. S kamerou GoPro  Hero 4 pak stojí dron necelou tisícovku dolarů.

Jedná se rozhodně o velmi zajímavý dron za příjemnou cenu, který umožní létání i úplným nováčkům.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *