Pocket Dron: to nejlepší, co můžete mít v kapse

Autoři říkají, že nejlepší quadcoptera je ta, kterou máte stále u sebe, protože ne každá příležitost k zachycení nádherného leteckého záběru je předem naplánovaná. Takže místo toho, abyste si koupili obří soupravu navrženou na zavěšení DSLR zrcadlovek za tisíce dolarů, můžete si vybrat tento Pocket Drone, který se dokáže složit do pouzdra menšího, než 7″ tablet, a ušetřené peníze věnovat Dronmanii.cz :-).

pocket-drone-1

Složený Pocket Drone je pouze 7.5 centimetrů tlustý, takže není problém přibalit si ho do batohu, když jedete za dobrodružstvím. A jako bonus máte zpěvnění, které zabraňuje poničení v případě, že vám dron spadne složený namísto toho, aby se všechno rozbilo a polámalo.

Vlastně, jak jste si možná už všimli, Pocket Drone není quadcoptera ale tricoptera, jelikož má pouze tři motory s vrtulemi. O jeden motor méně znamená, že dron má větší výdrž, která se údajně pohybuje až okolo 20ti minut, přestože má zavěšenou GoPro kameru. Viz video níže:


Dron může být pilotován prostřednictvím vestavěného radio ovladače (a bezplatné mobilní aplikace), 6-ti kanálové vysílačky, nebo může být naprogramován na automatické sledování předem určených GPS waypointů. V případě, že vám tyto možnosti nestačí, bez větších skurpulí si můžete vytvořit vlastní řešení, jelikož celé ovládání Pocket Dronu je založeno na open source platformě.

Špatnou stránkou je, že Pocket Drone zatím nelze koupit, jelikož datum zahájení prodeje je stanoveno na září (cena by měla začínat na 500 dolarech). Tudíž většina infotmací a videí, které můžete na internetu nalézt, je z oficiálních zdrojů, takže nelze nezávisle ověřit všechna fakta. Tento projekt vybral prostřednictvím crowd-fundingové platformy Kickstarter téměř 930 tisíc dolarů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *