Překvapení jménem Ei-Hi S911c

     Dnes se seznámíme s dronem, který je považován za ideální stroj pro začínající adepty létání. Kvadrokoptéra Ei-Hi S911c má přesně ten design, pro který se nejlépe hodí označení UFO. Kromě toho je opravdu velký, a pokud s ním přistanete sousedce na zahradě, nejspíš se vyděsí, protože bude čekat, že z něj vyleze skutečný E.T. Rozměry tohoto stroje jsou 53 cm na 53 cm s výškou 8 cm – skutečně to není žádný drobek.

Ei-Hi S911c - ooravdu pořádné UFO

Ei-Hi S911c – ooravdu pořádné UFO

     Konstrukce dronu je řešená tak, že chrání před poškozením důležité části a minimalizuje rizika plynoucí např. z tvrdého přistání. Součástí balení jsou dokonce jakési pěnové chrániče, docela dobrý nápad např. pro dětské piloty. Začátečníci ocení i velmi dobrou stabilitu této kvadrokoptéry, a to i za větru. Stabilitu zajišťuje šestiosý gyroskop (Což je samozřejmě nesmysl nebo minimálně hodně nepřesné a zavádějící označení – osy budete mít tři, i kdybyste se na hlavu stavěli. Jde v zásadě o to, že kromě gyroskopu je přítomný ještě akcelerometr. Ale budiž). Není to ale stroj s bůhví jakou manévrovatelností, spíš jde o pevnou a stabilní platformu pro pořizování záběrů a učení se bezpečnému létání. Létání je možné v jednom ze tří módů – Beginner, Intermediate a Advanced. Ty umožňují nebo naopak neumožňují ty či ony manévry. Poměrně efektní jsou LED diody usnadňující létání za snížené viditelnosti, signalizují též vybití baterie. Ta umožňuje maximálně devíti minutový let, poté se nabíjí dvě hodiny. Ovládání dronu má dosah 30 metrů.

     Jaké jsou možností popisované kvadroptéry směrem k pořizování fotografií a videí? Po pravdě řečeno, nic extra. Kamera je schopná pořizovat fotografie s rozlišením 1280×960. 30 fps videa pak mají rozlišení ještě nižší. Není to žádná katastrofa, ale pořádná HD kamera by tomuhle dronu slušela víc.

     Probrali jsme tedy výhody i jisté mezery tohoto dronu, nesmíme ale na závěr zapomenout na poslední parametr, který dá všem uvedeným informacím kontext. Dron Ei-Hi S911c (nemá zrovna sexy jméno…) pořídíte již za cenu 140$ (aktuální cena na Amazonu), a to je víc než slušné, co říkáte?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *