AirDog – Nejlepší přítel surfaře

Dnes představovaná kvadrokoptéra je určena především těm z vás, kteří potřebujete k životu sem tam i nějakou tu dávku adrenalinu. Ať už se rádi proháníte terénem na své motorce, surfujete na vlnách nebo se ženete ze svahu na snowboardu, AirDog od kalifornské firmy je výrobek přesně pro vás. Tento dron je totiž ušit na míru všem sportovcům, kteří by se svými výkony chtěli chlubit anebo zpětně kochat. Princip jeho fungování je vnímavému čtenáři již zřejmý. Dron se vznese do vzduchu, sleduje a natáčí svého majitele při té či oné adrenalinové činnosti, viz propagační video:

Tou možná nejdůležitější informací je to, že kvadrokoptéra, kterou si dnes představujeme se prodává bez kamery, tu si budete muset dokoupit. Celý systém je připraven pro kamery GoPro, které jsou schopné zajistit opravdu kvalitní záznam. A jaké jsou další parametry dronu AirDog? Hmotnost AirDog je i s kamerou necelé dva kilogramy). 14.8 V LiPo baterie o kapacitě 5600 mAh dokáže udržet stroj ve vzduchu po dobu 10 – 18 minut v závislosti na větru, rychlosti, kterou musí dron vyvinout atd. Z toho plyne, že váš maratonský běh dron natočit asi nedokáže a je opravdu vhodný pro výkony krátké, ale o to více adrenalinové. Poměrně impresivní je maximální rychlost dronu, která činí 68 km/hod. AirDog si dokáže poradit s větrem do rychlostí okolo 11 m/s. Důležitou součástí celého systému jsou „hodinky“ AirLeash (vodotěsné až do 3 m), které komunikují s dronem, a který je skrze ně řiditelný.

AirDog a AirLeash, zdroj: camyx.com

AirDog a AirLeash, zdroj: camyx.com

Komunikace s dronem může probíhat až na vzdálenost 250 m a maximální dostup stroje je 3500 m. Problémem může být ovšem cena, která činí 1600 dolarů (připomeňme si, že se jedná o cenu bez kamery GoPro, která je sama o sobě poměrně drahá). Pokud se přece jen rozhodnete ke koupi, dorazit by k vám měl v průběhu února příštího roku, kdy se objeví na trhu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *