SNAP – dostupný dron se 4K kamerou

Jednou z nejzajímavějších novinek na trhu s drony dostupnými i pro soukromé použití je dnes představený model SNAP od sanfranciského start-upu Vantage Robotics. Nová kvadrokoptéra SNAP sází na několik parametrů, kterými chce porazit konkurenci. Tím největším lákadlem potenciálních zákazníku je 4K kamera na kvalitním gimbalu. Ve spojení s kompaktními rozměry a nízkou hmotností jde o ideální létající kameru pro široké spektrum potenciálních zákazníků od sportovců, kteří si chtějí zdokumentovat své výkony přes běžné uživatele po profesionální fotografy toužící rozšířit pole svých záběrů. SNAP má následující parametry:

  • Rozměry: 36 x 5 x 23 cm
  • Hmotnost: 500 g

SNAP můžete po jeho složení nosit bez problémů v běžném batůžku. Příprava na vypuštění netrvá déle než 30 vteřin, takže vám neuteče žádný záběr. Motory jsou vybaveny chrániči (asi není náhoda, že šéf Vantage Robotics, Tobin Fischer, se před třemi lety o rotory dronu poměrně ošklivě pořezal). Co se výkonu týče, Vantage Robotics udává, že kvadrokoptéra SNAP vydrží ve vzduchu až 20 minut. Její maximální rychlost je 15 m/s, vystoupat může až do výšky 5000 m. Energii dodává motorům tříčlánková LiPo baterie o kapacitě 2500 mAh. Hmotnost baterie je 150 g a ani náhradní baterie vám tedy batoh nijak zvlášť nezatíží. Znovu nabitá je potom baterie po hodině.

SNAP 4K - dron, který rozhodně stojí za pozornost

SNAP 4K – dron, který rozhodně stojí za pozornost

Ovládat lze SNAP buď pomocí aplikace SmartTilt pro chytré telefony s operačními systémy Android nebo iOS. Komunikace chytrého telefonu a kvadrokoptéry se realizuje přes WiFi, dosah je v tomto případě 150 m. Chcete-li SNAP vypustit do větších vzdáleností, můžete použít bluetooth herní ovladače (coby doplněk k chytrému telefonu) nebo DSM řízení. SNAP se orientuje pomocí několik senzorů, kromě klasického GPS je to trojosý magnetometr, akcelerometr, gyroskop ale i sonar a barometr.

Chloubou kvadrokoptéry SNAP je ovšem kamera. Tou je Sony Exmor IMX 377 1/23″, která je schopná nahrávání videa až v UHD rozlišení 4096 x 2160. Gimbal lze ovládat v rozsah 0 – 90°. Disponuje dvou-osou mechanickou stabilizací a elektronickou stabilizací obrazu. Video lze streamovat s parametry 720 p / 30 fps nebo ukládat na microSD kartu o kapacitě až 64GB (s dronem SNAP dostanete kartu o kapacitě 8GB).

V současné době se kvadrokoptéra do prodeje teprve chystá, můžete si jí ale zarezervovat a předobjednat. Pokud to stihnete do 22. září, zaplatíte 895 dolarů a ušetříte tak celých 400 dolarů, neboť retailová cena bude plných 1295 dolarů.

O tom jak bude SNAP úspěšný rozhodnou zákazníci, vypadá to ale, že se jedná o skutečně zajímavý produkt, jehož parametry jsou více než zajímavé. Pokud vás SNAP 4K zaujal nebo dokonce uvažujete o tom, že si ho objednáte, navštivte určitě stránky Vantage Robotics.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *