Dejte vašemu smartphonu křídla

Kickstarter je plný zajímavých projektů a některé z nich se týkají i dronů. Jedním z těch nejoriginálnějších je nepochybně projekt kvadrokoptéry s názvem PhoneDrone Ethos. Myšlenka, která stála u zrodu tohoto nápadu je jednoduchá a zní následovně: Každý nosíme v kapse chytrý telefon, který disponuje výkonným procesorem a řadou různých senzorů. Proč bychom měli za tyto věci při koupi dronu znovu platit, když už je vlastníme? Firma xCraft v odpovědi na tuto otázku vytvořila dron, který je ale de-facto pouze vnější schránkou, ke které je třeba přidat váš smartphone s operačním systémem iOS nebo Android a rázem se z něj stane plnohodnotný dron, nebo chcete-li autonomní kamera, což bude samozřejmě nejčastější využití. Pomocí příslušné aplikace lze váš do vzduchu vyslaný telefon spárovat s dalším zařízením, které bude plnit funkci ovladače a přijímače pro streamované video. Velmi důležitým prvkem je systém zrcadel, které umožní fotoaparátu vašeho telefonu „dívat se“ do třech směrů.

PhoneDrone Ethos, zdroj: xCraft, Kickstarter

PhoneDrone Ethos, zdroj: xCraft, Kickstarter

Výrobci ujišťují, že váš telefon bude velmi dobře chráněný a není třeba se o něj strachovat. Mezi protektivní prvky patří zdvojené hardwarové i softwarové prvky i kvalitní rám, který poskytuje telefonu fyzickou ochranu před nárazem. Navíc, dron by měl být kompatibilní s celou řadou telefonů včetně těch nejlevnějších, takže proč si nekoupit nějaký takový jen pro tento účel? Parametry stroje by měly být následující?

  • Hmotnost: 350 g
  • Rozměry: 267 x 231 x 56 mm
  • Výdrž: 15 – 20 minut
  • Max. rychlost: 56 km/hod

Vzhledem k tomu, že podstatnou část dronu dodáváte sami v podobě telefonu, bude cena produktu více než příjemná – do 300 dolarů. Jedná se o zajímavý projekt a přejme výrobcům ať se jim očekávání vložená do komunitního financování splní a brzy se dočkáme skutečně plnohodnotné, sériové výroby.

https://www.youtube.com/watch?v=jp-u4yF5YOY

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *