Bionic Bird – netradiční dron z Indiegogo

Drony  mohou sloužit různým účelům – od špionáže, přes humanitární pomoc až po nevinnou zábavu. V každém případě ale není možné zapřít podobnost dronů klasickým ptákům, které inspirovaly lidi po celá tisíciletí. Dnes žijeme ale v moderní době plné technologií a ačkoli létání jako takové není pro nás ničím výjimečným, ptáci jsou pro lidi stále symbolem volnosti a svobody. Bionic Bird zvelebuje všechny tyto hodnoty a kombinuje je s nejnovějšími výdobytky moderní doby.

Tento létající dron ve tvaru ptáka je ovládán pomocí aplikace na smartphonu nebo tabletu, s nimiž je propojen přes Bluetooth 4.0. Tato technologie umožňuje podle výrobců let do vzdálenosti až 100 metrů. Vynálezci této novinky se snaží vysbírat finanční prostředky na portálu Indiegogo, díky kterým by pak chtěli začít  s masovou výrobou a distribucí tohoto drono-birda. Jeho jedinečnou vlastností je, že nemá vrtule, jako většina běžných dronů. Má totiž klasické křídla, s nimiž mívá a díky kterým je schopen udržet se ve vzduchu, měnit směr a výšku letu a k tomu všemu vypadá z dálky jako skutečný pták.

Svým vzhledem  ve vzduchu dokáže dokonce zmást jiné ptáky, kteří si myslí, že jde o jejich létajícího kamaráda, či v jiném případě o letající potravu. Stejně snadno dokáže oklamat naivní kočku, ale na druhé straně, ta se většinou nechá oklamat i laserovým ukazovátkem. V každém případě jde o velmi zajímavé zařízení, které se od jiných dronů liší ve více směrech. Zařízení je možné nabít pomocí externí baterie ve tvaru vajíčka, která by měla za 12 minut nabíjení zajistit 10 letů v délce 8 minut. Na portálu Indiegogo si dali výrobci za cíl nasbírat 25 000 USD, ale už nyní mají na kontě přes 75 000 USD a do konce kampaně přitom zůstává ještě 24 dní. Aktuálně je možné získat tohoto drona za 100 dolarů, přičemž výrobci se zavazují, že vám ho doručí ještě před Vánocemi.

V aktuálním stádiu bude aplikace pro ovládání  dostupná pouze pro iOS, ale už v průběhu jara příštího roku by měla být k dispozici i aplikace pro Android. Mezi další plánované novinky patří kontrola ocasu, let na  místě a nejambicióznější projekt je přidání kamery k tělu dronu, která bude vysílat živě. Pokud by se výrobcům podařilo naplnit všechny tyto předsevzetí, šlo by opravdu o unikátní zařízení.

Zdroj: MojAndroid.sk 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *