DJI zakázala lety nad Washingtonem

B8TLor_IIAAVehG

V důsledku nedávného incidentu, který se odehrál na území Bílého domu ve městě Washington D. C. (informoval o tom např. server idnes)  zakázal výrobce dronů – firma  DJI, lety nad Washingtonem.

Firma podniká kroky, aby se zabránilo podobným incidentům.

Konkrétně se omezení týká všech „phantomů“ a jiných modelů tohoto čínského výrobce. Na svých webových stránkách vydala aktualizovaný firmware (V3.10), který upravuje bezletovou zónu v okruhu 25 km nad Bílým domem. DJI tak pokračuje v aktualizaci  svého seznamu pro bezletovou zónu, do kterého jsou zahrnuty citlivé instituce a státní hranice (Zřítil se dron přepravující drogy), v souladu s místními předpisy.

Nárůst bezpilotních systémů

„S tím, jak každodenně roste komunita s bezpilotními systémy, cítíme, že je důležité poskytnout pilotům podpůrné nástroje, které jim pomohou létat bezpečně a zodpovědně“, řekl Michael Perry, mluvčí firmy DJI.

„Budeme i nadále pokračovat ve spolupráci s regulačními orgány, aby bylo zajištěno, že obloha zůstane bezpečná a otevřená pro další inovace“.

Nicméně takové případy jako tento jsou podle Johna Resnika, marketingového zástupce ojedinělé a jak sám dodává, „Ne, to není běžný jev. Většina případů, které jsme zaznamenali, byla výsledkem selhání pilotů“.

 

 

 

 

 

Kamil

Nadšený pilot kvadrokoptéry :-)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *