Dron pro CNN

Známá americká televizní stanice CNN si nedávno zakoupila od firmy Altus Unmanned Aerial Solutions, která se zabývá výrobou profesionálních bezpilotních systémů. Pro CNN bude dodán systém Altus UAS Delta X8. Způsob, jakým ho CNN bude využívat není nikterak překvapivý, bude se podílet na pořizování záběrů pro její reportáže. Operátory pro CNN dodá firma BlueChip. Celý tento nákup a následné provozování dronu se děje ve spolupráci s americkým regulátorem – FAA, který zvolil CNN jako jednu ze tří tzv. Pathfinders organizací, které dostali za úkol vypracovat zprávu o přínosech, fungování i bezpečnosti při používání dronů (kromě CNN jde ještě o firmy Precision Hawk a BNSF Railroad).

Altus UAS Delta X8, zdroj - Altus

Altus UAS Delta X8, zdroj – Altus

Systém Altus UAS Delta X8 má tělo vyrobené z kevlaru a karbonových vláken a je schopný operovat za každého počasí. Fungovat může ve verzi se čtyřmi (verze X4) nebo osmi motory (X8) a nabízí výkon dostatečný pro každou misi, kterou mu operátor připraví. Není to žádný drobeček:

  • Rozpětí: 140 cm
  • Hmotnost bez zatížení: 5.5 kg
  • Vzletová hmotnost: 9.5 kg

Motory pohání LiPo baterie o kapacitě až 22 000 mAh, která umožní dronu zůstat ve vzduchu až 14 minut. Maximální rychlost dronu je 12 m/s, tj. asi 43 km/hod. Stoupat či klesat potom může Delta X8 rychlostí 2 m/s. Pro případ nouze je vybaven padákem. O orientaci a řízení se starají dvě GPS jednotky a dvě samostatné jednotky autopilota.

Uvidíme jak se u CNN bezpilotní prostředek osvědčí a kdo ví, už zanedlouho budeme při sledování zpráv možná sledovat mnohem více leteckých záběrů než tomu bylo doposud.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *