Zřítil se dron přepravující drogy

_80441403_drone

Dron nesoucí zásilku nelegálních drog se zřítil v blízkosti hraničního přechodu USA s Mexikem.

Havarovaná hexakoptéra nesoucí 3 kg metamfetaminu byla nalezena na parkovišti supermarketu poblíž města San Ysidro.

Mexická police uvedla, že dron pravděpodobně havaroval kvůli přetížení, protože náklad léků byl pro hexakoptéru příliš těžký.

Dodali také, že bezpilotní letouny jsou stále více a více využívány k přepravě nedovolených předmětů přes hranice s USA.

Drony z domácí dílny

Z prohlášení místní  police vyplývá, že drogy byly rozděleny do šesti balíčků, které byly nalepené po těle dronu.

Po obdržení anonymního telefonátu o havarovaném dronu, byla hexakoptéra zabavena policií Tijuana. Nyní je předmětem dalšího zkoumání, zda bude možné vystopovat kdo dron vyslal na svou misi a odkud vzlétnul.

Police sdělila informace, že dron byl prototyp, který byl za pomocí GPS souřadnic nasměrován na dané místo, bez pomoci pilota, který by ho ovládal.

Policie ve městě Tijuana dodává, že bezpilotní letouny jsou jedním z mnoha inovativních způsobů pašeráků drog, které používají k převozu nelegálních látek přes hranice. Jindy zase využívají katapulty, tunely a ultra lehká letadla.

Dle agentury DEA ( Drug Enforcement Agency ) se v loňském roce drony stali tak populární k přepravě drog, že některé gangy si začali vyrábět vlastní . Najímají technicky nadané osoby, k vývoji dronů aby mohli nést větší váhu, než ty komerčně dostupné.

Tyto drony z „domácí dílny“ mají na svém kontě více než 150 letů za rok, dle agentury DEA.

Kamil

Nadšený pilot kvadrokoptéry :-)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *