Dron se objevil také při utkání v Anglii. Začnou je kluby „sestřelovat“?

Argentinský útočník Manchesteru City Sergio Agüero oslavoval jeden ze svých čtyř gólů v síti Tottenhamu Hotspur a nad stadionem se vznášel DJI Phantom.

PodobnÝ tomu, jež o pár dní předtím, ovšem se zavěšenou vlajkou tzv. Velké Albánie, zažehl incident při bělehradské kvalifikaci o fotbalové Euro 2016 Srbsko – Albánie.

„Drony přexdstavují potenciální nebezpečí pro všechny diváky na stadionu. I malé drony mohou vážit sedm nebo osm kilogramů a při pádu z výšky mohou přivodit zranění,“ citovala BBC šéfinspektora manchesterské policie Chrise Hilla.

„V tomto případě se naštěstí nikomu nic nestalo. Veřejnost to možná může vidět jako malý přestupek, ale drony narušují vzdušný prostor a o to je záležitost závažnější,“dodalHill k víkendové události.

Ke všemu došlo poté, co kluby Premier League v minulém týdnu v reakci na bělehradský skandál o tomto problému rokovaly a došly k závěru, že drony by mohly být zneužity i teroristy, stejně tak mohou být použity pro nelegální internetové přenosy zápasů nejbohatšíligyna světě. Téma jednání bylo jediné – jak se ochránit před drony, uvedl The Guardian.

„Bělehradský skandál navýšil potřebu o dokonalejším přehledu způsobu používání dronů, stejně tak i o regulaci jejich použití,“ řekl po schůzce poslanec Tom Watson, do jehož kompetence v parlamentu drony spadají.

Podle Guardianu se drony ve Velké Británii používají, ale pouze na zvláštní povolení. Zástupci Premier League připomněli, že existuje stále víc pirátských přenosů zápasů pořizovaných toutocestoua zřejmě je jen otázka času, kdy anglické klubyvybavísvoje stadiony „antidronovým“ zařízením, které bude bezpilotní letadélka „sestřelovat“.

Nikdo si netroufá předvídat

Bělehradským incidentem se bude disciplinární komise UEFA zabývat ve středu s tím, že verdikt oznámí ve čtvrtek. UEFA má podle zahraničních médií historickou šanci, aby na příkladu přerušeného zápasu Srbsko – Albánie potvrdila svoje principy nevměšování politiky do fotbalu, stejně jako protěžování fair play a nulové tolerance k chuligánství a rasismu.

S ohledem na složitost případu, na politickou provokaci a všechno, co vyvolala včetně proniknutí fanoušků na hřiště, si nikdo nedovolí předvídat, jaké mohou padnout závěry a tresty. Byť Srbové očekávají velký finanční postih za nezvládnutou organizaci utkání.

„V tomto případě je velmi těžké oddělit politickou a sportovní příčinu přerušení zápasu, tudíž nelze ani naznačit možná rozhodnutí UEFA,“ napsal španělský deník ABC.

 

 

Pokud to bude takto pokračovat, brzy budou drony nelegální i pro soukromé účely. Modeláři ovládejte se,  je to v zájmu nás všech.

Zdroj:http://sport.lidovky.cz

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *