Seriál o zajímavých projektech – 1. díl: HEXO+

Vlastníci jakéhokoliv drona s kamerou mi dají za pravdu, že alespoň jednou zkusili natočit sami sebe ze vzduchu… ano, je to zajímavé vidět se z ptačí perspektivy. Ale jak by třeba vypadal záběr, kde jedete na kole, na lyžích, nebo jak závodíte s přáteli na motokárách?

Právě na serveru Kickstarter lze najít projekt HEXO+… o co jde? HEXO+ je dron vybavený kamerou, který vás následuje jako například váš pes, ovšem ve vzduchu a natáčí vás, kdykoliv a jakkoliv mu to pomocí svého chytrého telefonu (s operačním systémem iOS, Android,…) nařídíte, maximální vzdálenost má být 50 metrů. Záběry poté budou mnohem lepší, než když vás bude u vašich kousků na motorce natáčet někdo jiný.

body-0.58FA

Samotný dron HEXO+ má 6 rotorů, což mu zajišťuje výbornou stabilitu a také maximální rychlost až 72 km/h (45 mph), také je vybaven baterií o výdrži 15 minut, GPS modulem a je schopen nést kameru značky GoPro.

55d6190d86aed88969117319797815e6_large-600x399

A ohledně cen? Samotný dron si můžete předplatit za 499 USD, dron s kamerou GoPro pak za 699 USD. Dron by se měl oficiálně dostat na trh začátkem roku 2015.

Jaký je Váš názor? Plánujete si HEXO+ pořídit? Napište nám Váš názor!
You may also like...

1 Response

  1. Pašek napsal:

    Tak tohle je pecka! Už abych s tim mohl točit. Prachy na to nemám, ale snad se to bude dát aspoň někde půjčit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *