Když spatříte ve vzduchu tohoto drona, utíkejte. Je vybaven 80 000-voltovým taserema bez váhání střílí ..

O tom, že drony neslouží jen pro zábavu, se mohl přesvědčit redaktor serveru The Verge, který se v texaském Austinu zúčastnil testování hexakoptéry CUPID (Chaotic Unmanned Personal Intercept drone). Dron demonstrovala společnost Chaotic Moon Studios a jde o útočnou zbraň – létající taser.
Během testu se dron přiblížil k figuríně a vystřelil pár háčků s elektrickým proudem do pěnové vrstvy na přední části jejího trupu. Redaktor The Verge si pak vyzkoušel elektrický šok i na vlastní kůži jako dobrovolník.

CUPID je vybaven 80 000-voltovou omračující zbraní (většina policejních taserů má maximálně 50 000 voltů). Navrhl ho William Hurley z Chaotic Moon a jde o mimořádně komplikovaný přístroj. Napětí vytváří elektromagnetické pole, které „uškvaří“ každou elektroniku v okruhu 1,2 až 1,5 metru. Takže novináři přítomní na testování museli všechna svá elektronická zařízení uložit do Faradayovy klece, vodivého krytu, který blokuje elektrické pole.

u4mr.cupid_dron_action_jpeg

Podle autora by CUPID mohl fungovat jako ochránce majetku před vetřelci. Měl by zabudované reproduktory, pomocí kterých by útočníka varoval před překročením jisté hranice. Kdyby ten neuposlechl varování, dron by odeslal upozornění příslušným orgánům a omráčil by vetřelce do příchodu policie.

MFF2.cupid_jpg

Nejsložitější části zařízení jsou autopilot, sledovací zařízení a rozpoznávání obličeje. Největší problém však nezpůsobují technologie, ale praxe. I ten nejzanícenější fanoušek bezpilotních letounů se totiž asi zarazí při představě automatického létajícího stroje, který by mohl zabíjet elektrickým proudem, ačkoli v konečném důsledku možná není nebezpečnější než člen ochranky vybavený paralyzérem. A možná je to i bezpečnější způsob jak honit útočníka po ulici se zbraní v ruce.

 

Zdroj: ItNews.sk

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *