Walkera QR Ladybird

Podíváte-li se poprvé na dron QR Ladybird od firmy Walkera, získáte pocit, že patří do polic klasických hračkářství spíše než do prodejen nabízejících stroje přece jen přesahující pojem „hračka“. Možná by ale byla trochu chyba nad ním jen mávnout rukou a kompletně ho ignorovat, tenhle model totiž má co nabídnout a ve spojení s jeho sympatickou cenou není na trhu bez šancí.

Jak tedy tato maličká kvadrokoptéra vypadá? Jejím hlavním rozměrem je 8,5 cm na diagonále, výška je pak 3 cm. Hmotnost „berušky“ je pouhých 33 g a energii jí dodává 3,7 V baterie o kapacitě 240 mAh, která umožňuje 6-8 minut letu. Nabíječka zmíněné baterie je zakončena USB konektorem. Dalším důležitým parametrem je dosah řízení, který v případě QR činí cca 100 m. V kufříku s vlastním dronem je i řízení DEVO 4. Nejedná se samozřejmě o žádný sofistikovaný, programovatelný systém, pro příjemné polétání ale postačí. Pokud budete mít vyšší ambice, budete muset zauvažovat o koupi a použití jiného ovládání. Originální ovladač je napájen čtveřicí tužkových baterií, které lze nahradit 1300 mAh LiPo článkem.

Takhle prezentuje Berušku přímo firma Walkera

Takhle prezentuje Berušku přímo firma Walkera

Vlastní létání je možné ve dvou módech. Nastavit lze normální a tzv. akrobatický mód letu. V normálním režimu jsou omezeny některé úhly, do kterých dron nenakloníte. Jedná se o ideální mód pro učení se létání. Akrobatický mód potom zkušenému pilotovi umožní agresivnější manévry. Ladybird nedisponuje akcelerometrem, spokojit se tedy musí s klasickým tříosým gyroskopem, při letu je ale i tak dostatečně stabilní. Pro případ tvrdších přistání jsou pod rotory umístěny gumové nárazníčky, které ocení všichni piloti, nejvíce však začátečníci, pro které je tato malá hexakoptéra koneckonců určena především.

Ladybird disponuje samozřejmě i kamerou umístěnou ve spodní části těla. Přenos obrazu je realizován na frekvenci 5,4 GHz, nehrozí tedy interference s ovládáním dronu na frekvenci 2,4 GHz. Přenos z kamery lze sledovat na 3,5“ displeji ovladače DEVO 4. Kamera umožňuje i FPV létání.

„Beruška“ může být vaše za méně než 200 dolarů, i za tuto cenu lze stroj sehnat. V ořezané verzi bez kamery se prodává dokonce za méně než 50 dolarů. Pokud tedy chcete začít s létáním, nebo sháníte vhodný dárek pro někoho takového, zkuste o Berušce “zauvažovat”.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *