Projekt Wing: Google chystá vlastní drony jako konkurenci Amazonu

Mezi Amazonem a Googlem se možná brzy rozhoří nová válka. Google na podporu své služby Shopping Express (která je zatím dostupná pouze v lokalitách San Francisca a Silicon Valley), která má za cíl doručovat zboží z místních obchodů zákazníkům ještě ten den, vyvíjí v rámci projektu Wing vlastní automatizované drony.
Právě rychlé doručování nakoupeného zboží se zdá novou oblastí, kde velcí hráči změří své síly a kde vidí velký potenciál pro zisky. Jde zejména o doručování potravin, drogerie a dalšího zboží, při kterém je velká šance na to, že by si za něj nakupující mohl chtít připlatit za velmi rychlé doručení.
Přichází válka dronů?

Mezi průkopníky v této oblasti patří Amazon se službou Prime a už loni v listopadu Amazon představil svůj projekt Prime Air – doručování zboží pomocí automatizovaných dronů. I když tato myšlenka vzbudila značný zájem, reálně ani Amazon zatím nepočítá, že by byla uvedena do praxe dříve než o několik let.

google-x-project-wing-prototypes

 

To se pravděpodobně snaží využít Google, a proto sám poodhalil velmi podobný projekt s názvem Wing. Pracují na něm údajně už dva roky vědci z laboratoří Google X, kde se zrodily například i inteligentní brýle Google Glass. Google slibuje, že drony budou schopny doručit objednané zboží z lokálních obchodů v řádech minut a má jít podle jeho zástupců o revoluci v internetovém nakupování. Právě Google i Amazon jsou přitom natolik silní hráči, že opravdu mají možnost změnit celý trh a nový model doručování zboží úspěšně prosadit. Obchodní potenciál automatizovaných dronů je téměř nekonečný.
Projekt Wing má už reálné obrysy
Google zatím neupřesnil, kdy by měly být jeho drony připraveny na reálné nasazení, protože existuje množství různých nezodpovězených otázek, jako je například bezpečnost ve vzduchu, stabilita dronů ve velmi nepříznivých povětrnostních podmínkách či ochrana těchto zařízení před vandalismem. Omezující faktor je i velikost zboží, které dron může nést. No to, že drony od Googlu nejsou jen vizí na papíře, potvrzuje i následující video, které zachycuje dron v létě a ukazuje jeho možnosti včetně způsobu, jak by mohl zákazníkům dodávat zboží.

Zdroj: ItNews.sk

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *