Ať vás provází Síla…

O něco víc než tři měsíce zbývají do chvíle kdy ve vánočním čase vtrhnou do kin po celém světě nové Hvězdné války. Jinými slovy, nastal čas aby zainteresované firmy začaly přitápět pod kotlem snového byznysu zvaného Star Wars. Nás zajímá především to, že jeho součástí se pomalu stávají i drony. V rámci velké promo akce nazvané „Force Friday“ představila firma Disney několik nových produktů se značkou Star Wars. A tentokrát mezi nimi nechyběly ani dva drony. I když… drony je asi příliš odvážné označení, vzhledem k tomu, že oběma létajícím hračkám chybí jakýkoliv autonomní režim. Ale vzhledem k tomu, že díky značce Star Wars půjdou nepochybně na dračku, stojí za to o nich vědět alespoň to, že existují.

Jak již bylo řečeno, představeny byly v rámci kampaně dva „létavci“, kteří na sebe vzali podobu ikonických vesmírných plavidel z legendárních filmů. Jedná se o loď Harrisona Forda coby sympatického pašeráka Hana Sola – Millennium Falcon, a též o stíhačku známou mezi fanoušky pod označením X-Wing.

Millennium Falcon Hana Sola, zdroj - Air Hogs

Millennium Falcon Hana Sola, zdroj – Air Hogs

Oba produkty vyrobila pro Disneyho firma Air Hogs. V prodeji jsou teprve několik málo dní, nevíme o nich tedy tolik, kolik bychom si přáli, ale pojďme se podívat alespoň na to, co je o obou vesmírných plavidlech známo. Hlavní rozdíl mezi oběma produkty spočívá v tom, že zatímco Millennium Falcon je klasická kvadrokoptéra, X-Wing je poháněný dvěma dmychadlovými motory. Obě lodě jsou ovládány téměř totožným ovladačem na frekvenci 2,4 GHz. Zatímco Millennium Falcon vás bude poslouchat na vzdálenost cca 60-ti metrů, X-Wing budete moci poslat stíhat imperiální zločince do vzdálenosti ještě o patnáct metrů delší.

Legendární stíhačka X-Wing, zdroj - Air Hogs

Legendární stíhačka X-Wing, zdroj – Air Hogs

Jak již bylo řečeno, podrobností není zatím známo moc (Amazon udává, že Millennium Falcon bude mít na skladě 15. září, X-Wing si můžete objednat, ale také to pár dní potrvá než k vám dorazí), můžeme tak jen spekulovat, k čemu je na ovladači Millennium Falconu tlačítko pro „vstup do hyperprostoru“. Spustí jen extra zvukový efekt nebo povede k nějakému manévru či extra výkonu? Co od výrobce víme (krom toho, že budeme potřebovat 6 AA baterií) je to, že tělo lodí by mělo být vyrobeno z pěnového materiálu, který bude odolný proti kolizím a pádům. To plně odpovídá zaměření obou produktů, které jsou určeny pro masy fanoušků filmu, nikoliv pro nadšence do technologií a nepůjde v žádném případě o něco, co bude konkurovat skutečným dronům. Dobrou zprávou je, že tomu odpovídá i přijatelná cena, která je pro Millennium Falcon 109 dolarů, pro X-Wing dokonce jen 70 dolarů.

Dá se tedy očekávat, že nejen Santa Claus, ale i náš Ježíšek budou mít letos své pytle s dárky napěchované nejen ponožkami, ale také dálkově ovládanými X-Wingy a Millennium Falcony. Až letošní Star Wars šílenství vypukne v Prosinci naplno, budou mít rozhodně napilno.

Že chybí jedna veledůležitá informace? Ano, zapomněl jsem napsat, že X-Wing bude mít svého R2, nemusíte se bát…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *