Dvě nové kamery pro DJI Inspire

Firmu DJI není třeba představovat nikomu, kdo se v poslední době o drony alespoň trochu zajímal. Model Phantom se stal téměř standardem, ke kterému jsou ostatní drony vztahovány a se kterým jsou porovnávány. Pro zákazníky ještě o něco náročnější pak DJI od konce minulého roku prodává též model Inspire, který už o sobě může beze studu říkat, že patří k výbavě profesionálního fotografa. Tento týden poodhalila firma pro veřejnost své další dva produkty. Jednalo se o dva nové typy kamer určených právě pro Inspire One. Kamera Zenmuse X5 je první 4/3 (nový, čistě digitální standard) kamerou určenou přímo pro vzdušné záběry na trhu. A jelikož mluvíme o produktech přece jen dražších, nemělo by nás překvapit, že parametry kamery budou též impozantní. Fotografie může Zenmuse X5 pořizovat až v rozlišení 16 Mpx, video budeme moci nahrávat jako 4K, 24 nebo 30 fps. Problémy by kamera neměla mít ani se zhoršenými světelnými podmínkami. Zenmuse X5 podporuje i montáž vyměnitelných čoček, vybírat můžete např. z těchto:

  •  DJI MFT 15mm f/1.7 ASPH
  • Panasonic Lumix 15mm G
  • Leica DG Summilux f/1.7 ASPH
  • Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12mm f/2.0
  • Olympus M.Zuiko 17mm f/1.8

Kamera má hmotnost 340 g a montuje se na 3-osý gimbal Zenmuse, kamera je samozřejmě ovladatelná přes DJI Go aplikaci. Kromě focení a natáčení videí pomůže X5 i při tvorbě vysoce kvalitních map nebo 3D modelů.

Firma představila též druhou verzi kamery, pod označením X5R. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že verze s označením „R“ ukládá natočený materiál na microSD kartu přímo na palubě, a též na SSD disk v gimbalu, resp. jeho horní části. Na SSD disk pak ukládá natočená videa v RAW formátu jako bezztrátová 4K videa. Zenmuse X5R pak nabízí též širší možnosti v dalším zpracování videa.

Zkrátka a dobře, tyhle kamery udělají z vašeho DJI Inspire skutečně profesionální nástroj. A za kolik, že je pořídíte? 4499 dolarů za Zenmuse X5 a 7999 dolarů za verzi X5R. No jo, profesionálnímu nástroji odpovídá i cena…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *