Chcete získat 150 000 dolarů?

Ve dnech 11-12. prosince bude v Los Angeles probíhat největší světové setkání všech, kteří mají něco společného s komerčními drony. V rámci druhého ročníku konference a veletrhu International Drone Expo 2015 se v Kalifornii sejdou výrobci, uživatelé, novináři a další lidé motající se kolem dronů. Konferenci pořádá Unmanned Autonomous Vehicle Systems Association (UAVSA, http://uavsa.org), což je nezisková organizace spadající pod Tesla Foundation Group (http://teslafoundationgroup.org), která si dává za cíl propagovat bezpečné a etické používání bezpilotních prostředků pro obecný prospěch. Keith Kaplan, spoluzakladatel a výkonný ředitel UAVSA mimochodem označil drony za jeden z nejzajímavějších a „nejžhavějších“ segmentů trhu pro investory od doby internetového boomu. Pořadatelé očekávají, že se výstavy letos zúčastní na 125 vystavovatelů a tisíce dalších účastníků. Mezi témata, která budou na setkání rezonovat nejvíce bude určitě patřit vzdělávání a tvorba nových pracovních míst v tomto novém odvětví. Dále se bude hodně mluvit o ekonomických statistikách oboru jako celku a ke slovu se dostanou nepochybně i ti, kteří mají co říct k problematice regulace. Dojde ale i na technické věci, k těm hodně diskutovaným budou patřit nejrůznější senzory a následné zpracování jejich dat.

Velkou zajímavostí a lákadlem International Drone Expo 2015 je však také soutěž ideí nazvaná IDE 2015 Drone Pitchfest. Začínající podnikatelé a vizionáři v oboru se mohou ucházet o 150 tisíc dolarů v soutěži, kterou vyhlásily firmy DJI, Aerial Media Pros, Multicopter Warehouse a DroneFly. Celková částka se rozdělí mezi tři šťastlivce, jejichž nápady nejvíce zaujmou porotu v oblastech pokrývající hardware, software i servis bezpilotních prostředků. O výhercích bude rozhodovat porota složená ze zástupců Qualcomm Ventures, AECOM, Wharton Alumni Angel Network, LightSpeed Accelerator, Starbright Accelerator a AirMap.io.

A ještě info pro ty, kteří by třeba chtěli do Los Angeles v prosinci vyrazit. Na výstavu se zaregistrujete za příjemných 25$, pokud byste se rádi zúčastnili i konference, bude vás registrace stát o něco víc, konkrétně 295$.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *