Dron v akci na MS v Brazílii


Francouzský reprezentační tým měl tu čest poznat, jaké to je být špehován dronem. Podle trenéra Didiera Deschampse se bezpilotní letoun objevil během tréninku na zápas s Hondurasem nedaleko Sao Paula.

images (29)

„Nechceme žádné narušení našeho soukromí. Proti tomu se ale dá těžko bojovat,“ prohlásil Deschamps před nedělním utkáním, „drony se zjevně využívají stále víc.“ řekl.

Kdo mohl stát za údajnou špionážní misí francouzský trenér neuvedl. Pouze se usmál, když reportér z Hondurasu na tiskové konferenci oznámil, že jeho země žádné špehy na trénink prvního soupeře ve skupině určitě neposlala.

drone-at-football-practice

BFM TV napsala, že dron nebyl vyslán Hondurasem. Pilot, který byl zadržen policií, údajně pouze chtěl sledovat trénink, přestože se nemohl dostat přímo na stadion. Článek neuvádí národnost pilota, nicméně lze usuzovat, že to byl nejspíš obyčejný fanoušek.

Bezpilotní letouny nejsou v tuto dobu na MS v Brazílii nijak neobvyklé. Armáda i policie je využívají, aby chránily reprezentace a předešly možným problémům. Když například angličtí fotbalisté vyrazili do favely, kromě policistů je hlídaly i drony.

Zdroj: IDNES.CZ





You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *