Hybridní napájení pro drony

Hybridní napájení by mohlo urychlit doručování pomocí dronů.

Prototyp hybridní kvadrokoptéry dokáže uletět větší vzdálenost než stávájící konvenční akumulátorové zařízení.

Google, Amazon i DHL pracují na bezpilotních letounech (čtěte zde), které by jednoho dne mohly doručovat balíčky přímo k vašim dveřím. Žel v tuto chvíli žádný z dronů nedokáže doručit zásilku těžší než učebnice a doletět dále než tucet kilometrů.

Nový hybridní pohon může doručování pomocí dronů udělat mnohem praktičtějším, protože bezpilotní systém vyvinutý firmou „Top Flight Technologies“ dokáže se svými šesti rotory zůstat ve vzduchu více než dvě a půl hodiny a doletět na vzdálenost 160 kilometrů.

Nespornou výhodou tohoto dronu je tedy doletová vzdálenost, kterou momentálně nedokáže překonat žádný z populárních dronů na trhu. Díky kombinaci napájení, ať už pomocí baterií nebo spalovacího motoru, je možné využívat dodanou energii mnohem efektivněji. Nicméně, na rozdíl od hybridních automobilů, nemůže dron sbírat energii z brzdění nazpět.

Top Flight Technologies nejsou první, kdo pracuje na hybridní technologii využitelné v oblasti dronů. Určitě Vás nepřekvapí, že americká armáda společně s firmou Oregon, již na takovém pohonu pro své drony pracuje.

Podívejte se sami na prezentační video hybridního dronu s označením Airborg H6 1500.

 

https://youtu.be/gBzblYY3v-M

 

 

 

Kamil

Nadšený pilot kvadrokoptéry :-)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *