Nixie – Make It Wearable

Nositelná technika je bezesporu hitem poslední doby. Bylo tak pouze otázkou času, kdy se vedle hodinek, náramků a brýlí začnou objevovat ještě odvážnější nápady. Za takový by se dozajista dala označit miniaturní kvadrokoptéra Nixie.

nixie-600x300
Ohebná konstrukce ji umožňuje nosit na ruce podobně jako náramek, nebo hodinky. Gestem pak dáte dronu povel ke vzlétnutí, ten si vás zaměří a následně vyfotí, nebo začne natáčet video, poté se k vám zase vrátí. Nixie bude také moci kroužit kolem, nebo vás dokonce i následovat. Mozkem celého zařízení je miniaturní počítač o velikosti SD karty – Intel Edison. Zatím je však tento projekt ve stádiu prototypu a do finální – prodejní verze mu zbývá ještě pořádný kus cesty.

Nixie je jedním z projektů v Intelem pořádané soutěži Make it Wearable a postupem mezi 10 finalistů si již vysloužil odměnu ve výši 50.000$. Tato částka by měla projektu napomoci k jeho dokončení a uvedení na trh. Pokud by se však stal absolutním vítězem, získají jeho tvůrci ještě dalších 500.000$.

Zdroj: SvětAndroida

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *