Parrot MiniDrone a Jumping Sumo: Jezdí po zdech, skáčou a létají

Společnost Parrot uvolnila další informace o MiniDrone, což je zmenšená verze AR.Drone, která umí kromě létání také běhat po stěnách a po stropě. Parrot navíc ještě připravuje pozemní vozítko Jumping Sumo. Obě hračky je samozřejmě možné ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS, Parrot slibuje i aplikaci pro Windows Phone.
parrot-jumping-sumo-rolling-spider

MiniDrone se vzdáleně podobá původnímu AR.Drone, ale notně zmenšenému. Jako bonus přidává po stranách dvě velká kola, která slouží nejen jako ochrana rotorů, ale také umožňují MiniDrone jezdit po zemi, po stěnách a dokonce i po stropě. Po jejich odstranění je kvadrokoptéra natolik drobná, že se vejde do dlaně. I přes svoji malou velikost však nabídne slušnou porci energie, ve vzduchu na jedno nabití vydrží až 8 minut.

Drone lze ovládat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu s iOS či Android a to jak pomocí dotykového displeje, tak i prostřednictvím akcelerátoru. Kvadrokoptéra je velice stabilní a i když s ní provádíte psí kusy, po uvolnění obou palců se vrátí do stabilizované polohy. Toho je schopná dosáhnout díky slušné hardwarové výbavě na palubě, nachází se zde akcelerometr, ultrazvukový senzor, gyroskop a také kamera. Ta bohužel neslouží ke sledování letu v přímém přenosu, je zde pouze pro záznam videa letu k pozdějšímu zhlédnutí. Konektivita je zajištěna skrze Bluetooth ve verzi 4.0, což slibuje dosah až 50 metrů.

Druhou představenou hračkou společnosti Parrot je pozemní vozítko Jumping Sumo. Vypadá jako koule, opatřená po stranách dvěma koly, které mu umožňují pohybovat se po podlaze. Dokáže rychle měnit směr jízdy, otočit se doslova na pětníku, a aby toho nebylo málo, dokáže dokonce za pomoci pružiny skákat do vzdálenosti 3 metrů. Spousta kombinací jízdy, otoček a skoků je již v aplikaci přednastavena.

Jumping Sumo se ovládá stejně jako MiniDrone pomocí chytrého telefonu. Samotné zařízení využívá pro stabilní jízdu vlastní akcelerometr a gyroskop, se smartphonem nebo tabletem se páruje pomocí Wi-Fi. Vestavěná baterie mu zajistí až 20 minut provozu.

Obě novinky by měly být dostupné v srpnu – Jumping Sumo přibližně za cenu 3400 Kč a MiniDrone za 2000 Kč.
Zdroj: smartmania.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *