PlexiDrone – další „follow me“ drone z Indiegogo

plexidrone-jednoduchy-dron-pre-image-79-m-c
Pokud byste náhodou chtěli mít svého vlastního drona, ale obáváte se, že byste nezvládli jeho instalaci, složení, obsluhu a údržbu, patříte do cílové skupiny zákazníků společnosti DreamQii a jejího modelu PlexiDrone. Model PlexiDrone přichází s několika designovými řešeními, které umožňují jeho sbalení do cestovního batohu a složení v průběhu jedné minuty. V dodatečném příslušenství sice najdeme i „chňapku“, ale primárně je dron určen k zachycování fotografií a videa.

K zachytávání videa a obrázků se samozřejmě využívají i jiné modely dronů, ale PlexiDrone sází na pár hardwarových a softwarových vylepšení. Tím nejjednodušším jsou pohyblivé „nožky“, které se po startu automaticky přesunou do polohy, ve které nebrání kameře ve výhledu dolů na zem. Zajímavou funkcí je sledování svého majitele. Dron prostřednictvím WiFi komunikuje s hubem, který zase prostřednictvím Bluetooth komunikuje se spárovaným mobilním zařízením s OS Windows, Android nebo iOS. Každý smartphone a tablet má GPS, takže dron ve skutečnosti nesleduje svého majitele, ale jeho mobil či tablet a přitom zachycuje video. Drony navíc nejsou tak úplně hloupé a pokud je jejich více spárovaných s jedním hubem, dokáží při natáčení objektu spolupracovat a filmař zda fotograf tak získá záběry z několika úhlů pohledu.

Dron je vybaven vysílačem ultrazvuku, díky čemuž se dokáže sám vyhýbat překážkám a má i funkci hlasových notifikací. Dron může být vybaven sportovní kamerou GoPro Hero 3 i již zmiňovanou „chňapkou“, ale rozumí si také s 360 ° kamerou BublCam, zařízením LIDAR pro měření vzdálenosti, termokamerou, kamerou Mini DSLR a mezi doplňky najdeme i ovladač na pilotování  a gimbal.

plexidrone-jednoduchy-dron-pre-image-155

Projekt se rozběhl na Indiegogo, kde během 14 dní vybral přes 316 tisíc dolarů. Cena zařízení se dle výbavy pohybuje od 699 po 999 dolarů. Dron dokáže s hubem komunikovat i na vzdálenost 1 kilometru a létá maximální rychlostí 70 km / h. Dron se, opět v závislosti na výbavě, udrží ve vzduchu 15 až 35 minut.

Pokud máte zájem investovat do tohoto projektu či pouze zjistit více informací, máte tu možnost zde.

Zdroj: www.sector.sk

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *