Exkluzivně: Rozhovor s autorem virálních videí GTA 2 LIVE, natočených pomocí dronu

Možná jste to už viděli, možná také ne. Díky dronům, konkrétně DJI Phantom 2 Vision+, vzniklo unikátní video, ve kterém je  znázorněna hra GTA 2 v reálném životě. První video neomylně míří k 2 milionům zhlédnutí na youtube, druhý díl autor vydal před několika hodinami. Pokud jste to náhodou ještě neviděli, zde máte možnost. Jako bonus jsme si pro vás připravili exkluzivní rozhovor, který naleznete níže pod videy.

1. díl:

2. díl:

  •  Jak vás vůbec napadlo něco takové natočit?

GTA 2 byla první hra která mě doslova připoutala. Byl jsem závislák, chodili jsme s klukama do PC centra a měl jsem toho plnou hlavu… něco jako láska. Za těch 15 let nebyl měsíc, kdy bych si na ni nevzpomněl. Před dvěma měsíci jsem si koupil Phantom 2 Vision+ od DJI a slovo dalo slovo… a je z toho GTA 2 LIVE 😀

  • S kolika lidmi jste na 2. dílu spolupracoval? Označil byste se za hlavního tvůrce?

Bylo nás asi 16.. teď nevím, kolik jsem jich napsal do titulků…. ten den hodně foukalo, takže záběry jsou někdy opravdu roztřesené oproti prvnímu videu, kdy bylo bezvětří. Pro zajímavost: scénka s projetím MAX PAYNT lakovny se točila jindy, za jiného počasí a s jinými lidmi. Dá se říct, že já jsem byl šéf celé operace. Všem klukům, co přišli mockrát děkuji.

  • Předpokládám tedy, že jste byl kameraman?

Ano, pilot 🙂

  • Všiml si vás někdo ze světa? Dostal jste nějaké nabídky na spolupráci?

Video má skoro dva miliony shlédnutí a až na pár lidí, co si mě přidali na facebooku, se nikdo neozval… A to se o tom psalo na spoustě webech. Nemůžu ale říct, že bych čekal záplavu nabídek… Aspoň jsme se nesmazatelně zapsali do světa… My, naše město i Česká republika.

  • Můžete říct kolik vám ta videa vydělala?

Na tuto otázku nerad odpovídám… ale není to nic velkého.

  • Zmínil jste, že už nebude pokračování.. Proč?

Pokračování nebude, protože už nevím, jak dál by to mohlo pokračovat, abych překonal video poslední.. tank, plamenomet i rotační kulomet už byl, tak co dál? Možná čtenáři budou mít nějaký nápad… (pozn. redakce: s chutí pište do komentářů)

  • Poslední otázka: kolik tipujete, že druhý díl bude mít zhlédnutí, s čím byste byl osobně spokojený?

První díl byl tak uspěšný ne proto, že by byl skvěle propracovaný, ale kvůli tomu že s takovouto myšlenkou jsem přišel jako první vůbec. Což je překapivé, protože na západě drony létají mnohem déle. Jestliže první video s odkazem na všech možných webech má 5000 shlednutí denně, doufám, že druhé bude mít alespoň 5000 shlédnutí měsíčně 😀

  • Děkujeme za rozhovor. Chtěl byste touto cestou někomu něco vzkázat?

Chci vzkázat českým pilotům dronů, ať natáčejí podobná videa, dokud nám to legislativa přímo nezakazuje. Ať všichní vědí, co to znamená„zlaté české ručičky“. Letu zdar!


11281911_10203912891012576_145220418_n

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *