První mezinárodní „droní“ fotografická soutěž

  • 3 místo nejvíce lajku sofia
  • 3 místo francie
  • 2 místo nejvíce lajků francie
  • 1 místo orel
  • 1 místo nejvíce lajků vodopády
  • DCIM100GOPRO

Výherci soutěže 2014 Dronestagram Photo Contest, organizované sociální sítí Dronestagram, byli vyhlášeni.

Soutěž byla spuštěna 15. května ve spolupráci s National Geographics a je to první ročník s více jak 1500 fotkami ze všech částí světa.
Vítezní autoři jsou z Indonésie, Singapuru, Mexika, Bulharska a Francie.

Podle členů poroty složené z Dronstagramu a francouzského týmu National Geographic bylo „vybrání vítězů velice složité, hlavně protože všechny fotografie byly velmi kvalitní a neobvyklé. Snažili jsme se vybrat fotografie demonstrující možnosti dronů v oboru leteckého fotografování.“

Cenu za „Nejkrásnější letecký pohled“ vyhrál indonéský pilot, který vyfotil orla za letu. Potěšen prvním místem vyprávěl historku, jak k této překrásné fotografii přišel:
„Fotografie je z roku 2012, kdy jsme pracovali na leteckém fotografování pro eco-turistický spot v Národním parku Bali Balat (Bali, Indonésie). Fotili jsme pomocí autopilota, v tom najednou přiletěl ten orel a začal pronásledovat našeho drona, takže jsem se rozhodl přepnout na manuální kontrolu. Po pár minutách jsme zjistili, že orel nechce atakovat našeho drona, ale jenom si s ním hrát. Rozhodli jsme se pro manuální létání pomocí FPV a povedlo se nám dostat se na takovou pozici, že orel byl před kamerou. Prostě to chtělo obrovské štěstí a peftektní kombinaci náhod.“ (A taky asi obrovskou zručnost, přece jenom létat kolem orla jen pomocí FPV asi není sranda)

Hlavní výhra je DJI Phantom, GoPro a možnost zdarma vytisknout své fotografie. Autor také bude mít možnost být publikován ve francouzské verzi National Geographic.

Více informací zde.

První místo: Národní park Bali Barat, Indonésie
1 místo orel

Druhé místo : Manila, Filipíny
DCIM100GOPRO

Třetí místo: Annecy, Francie
3 místo francie

Ocenění za nejvíce „lajků“:

První místo: vodopády Tamul, Mexiko
1 místo nejvíce lajků vodopády

Druhé místo: Sanary, Francie
2 místo nejvíce lajků francie

Třetí místo: Stadion Sofia, Bulharsko
3 místo nejvíce lajku sofia
You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *